God og helhetlig industrimelding

Aass bryggeri. Bildebank NHO MD. Foto: Ilja C. Hendel
- Meldingen gir et godt bilde av industriens utfordringer og muligheter, sier NHO Mat og Drikke om regjeringens nye stortingsmelding.
Aass bryggeri. Bildebank NHO MD. Foto: Ilja C. Hendel
- Meldingen gir et godt bilde av industriens utfordringer og muligheter, sier NHO Mat og Drikke om regjeringens nye stortingsmelding.
Regjeringen presenterte fredag 28. mars 2025 Meld. St. 16 (2024–2025) Industrien – konkurransekraft for en ny tid. NHO Mat og Drikke mener at meldingen har en god og helhetlig gjennomgang av samlet norsk industris utfordringer og muligheter i en situasjon med raske endringer i rammevilkår og spørsmål om markedsadgang og fremtiden til regelstyrt internasjonal handel.
I meldingen pekes det på seks industripolitiske hovedprioriteringer. Industrien skal:
Landbasert næringsmiddelindustri trekkes frem som en landsdekkende industri som bidra til sysselsetting og verdiskaping i alle landets fylker. Verdikjeden for mat- og drikke er en av få komplette innlands verdikjeder, og spiller en nøkkelrolle i beredskap og forsyningssikkerhet.
- Industrimeldingen gir et godt bilde av industriens utfordringer og muligheter. Det er spesielt viktig at regjeringen trekker frem mat- og drikkenæringens behov for forutberegnelige rammevilkår som forutsetninger for å gjøre investeringer, møte økt internasjonal konkurranse og ivaretakelse av forsyningssikkerheten. NHO Mat og Drikke skal sammen med medlemsbedriftene sette seg inn i meldingen og kommentere denne grundig i forbindelse med stortingsbehandlingen, sier Petter Brubakk i NHO Mat og Drikke
Mat- og drikkeprodusentene er en helt sentral del av verdikjeden for mat og drikke. Industrien bearbeider råvarene fra primærprodusentene, og står for en betydelig verdiøkende foredling av disse til ferdige produkter. Matproduksjonen i Norge er i stor grad er basert på og er avhengig av norske råvarer. Industrien trenger en tilstrekkelig mengde råvarer til riktig kvalitet og konkurransedyktige priser for å kunne oppfylle sitt oppdrag som er å forsyne det norske markedet og med trygg mat og drikke som er produsert på en bærekraftig måte. Brubakk understreker at næringen ønsker å bruke norske råvarer, men at den samtidig er avhengig av å importere råvarer og innsatsfaktorer som Norge selv ikke har forutsetninger for å produsere.
- Mat- og drikkenæringen har omfattende internasjonale verdikjeder, og importerte råvarer og innsatsfaktorer til bearbeidingsindustrien er viktig for en høy produktivitet, høy norske matproduksjon, høy etterspørsel etter norske råvarer. Meldingen burde trukket frem dette som et viktig element for næringens rammevilkår, og NHO Mat og Drikke vil komme tilbake til dette senere, avslutter han.
Les NFDs pressemelding om lanseringen av industrimeldingen her.
Gi oss gjerne en kommentar i tillegg - hvordan kan vi forbedre oss?